Maďarskí reformovaní na Slovensku obdarujú na Vianoce zahraničné deti

Ústredná diakonia RKC na Slovensku vo všetkých siedmich maďarských seniorátoch organizuje zbierku balíčkov s názvom Vianoce Miška Nyilaša. Akcia sa koná už po štvrtý raz a zber balíčkov potrvá do konca novembra. Obsahom balíčkov majú byť školské potreby, sladkosti, hygienické potreby a odevné doplnky. Balíčky budú doručené deťom do sirotincov a detských domovov , najmä do Sedmohradska ,do Zakarpatskej Ukrajiny a maďarskému kmeňu Čangov v Moldavsku.

(www.reformata.sk)

4 thoughts on “Maďarskí reformovaní na Slovensku obdarujú na Vianoce zahraničné deti

  1. Je to pravda, doteraz som prehadzoval prívlastky , no originálny názov cirkvi je Szlovákiai Református Keresztyén Egyház , čo po slovensky znamená Reformovaná kresťanská cirkev na Slovensku .Teda ak chceme zachovať správny názov v skratke bude to RKC na Slovensku. Čo s tým?

    1. Možno RefKC, RefKrC, RKrC… možnosti sú rôzne, len by bolo dobre ujasniť si to a potom používať iba jednu skratku. Jasné, že aj pre Rímsko-katolícku cirkev by sa mohla používať iná skratka ako RKC, ale to je už natoľko zaužívané, že by bolo nerozumné chcieť to meniť.

      Marana tha! 

  2. Nedalo by sa pouzit trebars kalvini na SK alebo reformovani na SK? SZRKE (Szlovákiai Református Keresztyén Egyház) – ako sa oni sami oznacuju by mozno sedelo lepsie. (http://www.reformata.sk/) RKC je naozaj velmi zazite pre rimokatolikov. Oni sami sice pouzivaj casto aj RCC, ale moze to mylit. Este je moznost ECHV (evanjelicka cirkev helvetskeho vyznania), ale ked sa k tomu nehlasia sami reformovani…

     

Leave a Reply