EBF UK opať najlepšia teologická fakulta na Slovensku

Davame do pozornosti aktualnu spravu Akademickej ratingovej a
rankingovej agentury (ARRA). Podla jej hodnotenia je Evanjelicka bohoslovecka fakulta Univerzity Komenskeho uz druhy rok najlepsou spomedzi 7 teologickych fakult na Slovensku. Naviac, v hodnoteni voci roku 2009 si EBF UK polepsila o 8 bodov.

Spravu si mozete pozriet na http://www.arra.sk/

Tlmocim tymto prosbu dekana EBF UK Mgr. Ondreja Prostrednika PhD. ktory podakoval tym evanjelickym duchovnym, ktori s doverou posielaju mladych na studium na EBF UK.

Zaroven prosi, aby ste neprestavali hladat a motivovat mladych
ludi pre studium teologie. V tomto obdobi roka sa mladi rozhoduju, kam poslu prihlasku na VS. Prosi o povzbudenie cim viacerych, ktori maju predpoklady, aby sa prihlasili na fakultu na niektory z nasich
studijnych programov. 

Podrobnosti o moznostiach studia na fakulte su na http://www.fevth.uniba.sk/index.php?id=123

2 thoughts on “EBF UK opať najlepšia teologická fakulta na Slovensku

  1. Independent

    aj keď drvivú časť bodov získala fakulta EBF UK z publikačnej a citačnej činnosti.

    Môj názor ježe jej pedagógovia by sa mali zamerať okrem písania vedeckých a teologických prác pre teológov aj na publikovanie laickej verejnosti pochopiteľných a zrozumiteľných diel. Pretože je priepastný rozdiel medzi úrovňou klerusu a laikov EC AV. Z toho, čo čítam je úroveň lutheránskych veriacich na pomerne slabej úrovní!

    Pretože bežní radoví členovia EC AV nerozumejú elementárnym biblickým základom.

    Lenže za to sa žiaľ body nepripisujú a ani rigorózky, dizertačky, habilitačky neobhajujú!

  2. len škoda že na praktický farársky život pripravuje prabiedne a čo sa týka duchovného života a duchoného vedenia "ovečiek" v ciekrvných zboroch – tak to je až hriech, ako sa to zanedbáva. no šak sa stačí pozrieť na ovocie

Leave a Reply