Nová biskupka v Hamburgu

V piatok večer 17. júna t.r. synodáli Evanjelicko-luteránskej krajinskej cirkvi Severného Polabia diecézy Hamburg a Luebeck vo štvrtom kole zvolili z dvoch kandidátiek-žien za novú biskupku tejto diecézy 49-ročnú dekanku Hamburgu a hlavnú farárku u sv. Jakuba v Hamburgu Kirsten Fehrsovú počtom hlasov 97 z celkového počtu 118. Jej protikandidátkou bola 45-ročná farárka Petra Bahrová. Úrad prevezme 15. novembra 2011.Inštalácia bude v chráme sv. Michala v Hamburgu na 1. adventnú nedeľu. Nová biskupka nahradí v úrade biskupku Máriu Jepsenovú (66), ktorá vlani abdikovala. Novú biskupku čakajú zložité úlohy v súvise s fúziou troch nemeckých krajinských lut. cirkví (Severopolabská, Meklenburská a Pomoranská) do jednej -Severskej. Diecéza Hamburg a Luebeck má do 900 tisíc členov cirkvi v 226 cirkevných zboroch.

(www.nordelbien.de)

3 thoughts on “Nová biskupka v Hamburgu

  1. Žena strieda vo funkcii ženu..na (nielen) vedúcich miestach samé ženy..toto nedopadne dobre… Možno by bolo dobre uzákoniť pomer pohlaví aspon 50:50..

    1. alespoň je vdaná a není 2x rozvedená, žijící v lesbickém registrovaném partnerství… Ale také pozoruji, že některé církve se už stávají výrazně (rozhodně přes 50%) "babkystickými"…

      1.  je už dávno uzákonený: Ploďte a množte sa –  sa nedá uskutočniť bez "pomeru" pohlaví! Alebo áno?

                2. Môj dedo tvrdil, že "pekná cigánka nie je špatná".  Myslím, že to platí aj o biskupkách…

Leave a Reply