Reformovaná kresťanská cirkev na Slovensku – plnoprávnym členom MRC

Reformovaná kresťanská cirkev na Slovensku (RKCS) sa stala plnoprávnym členom etnicky motivovanej nadregionálnej Maďarskej reformovanej cirkvi (MRC) v Karpatskom oblúku, ktorá vznikla v máji r. 2009. Stalo sa tak na zasadnutí najvyššieho orgánu tohto telesa – generálneho konventu, ktorý zasadal v rumunskom meste Temešvári. Tam najvyšší predstavitelia RKCS biskup Fazekas L. a generálny kurátor Fekete V. podpísali ratifikačnú listinu .Následne členovia konventu jednomyseľne schválili členstvo RKCS v MRC. 

(www.reformatus.hu)

3 thoughts on “Reformovaná kresťanská cirkev na Slovensku – plnoprávnym členom MRC

 1. Adam Gajdoš

  Pri spojeni "etnicky motivovany" sa mi automaticky vybavi Srebrenica, Sarajevo, nadute nacionalne ego a vela mrtvych civilistov. Bol to zamer? 🙂 Co znamena "etnicky motivovana" cirkev? Nie RKCS motivovana evanjeliom a nejakou tradiciou jeho vykladu?

  Mimochodom, co na tento krok slovenski reformovani?

  1. kolarovsky

   Nie som hovorcom slovenskych reformovanych, ale co viem, vyvolalo to znacnu nevolu a nespokojnost medzi nimi. Co bude dalej, teraz nevie nik povedat. Ale nebudem hovorit za nich, kedze nie som ich hovorca.

  2. AG> Pri spojeni "etnicky motivovany" sa mi automaticky vybavi Srebrenica, Sarajevo, nadute nacionalne ego a vela mrtvych civilistov.

   tvi> Mně zase Deutsche Christen a tvrzení že Ježíš byl Árijec a Němci vyvolený národ.

    

Leave a Reply