Znedelieva sa a máme tu aj október

Znedelieva sa a máme tu aj čas október – čas zberov úrod i upratovacích prác. Tiež si budeme pripomínať pamiatku reformácie a že cirkev sa má stále obnovovať. Už je priložený vysávač adminkov na koreň internetových rozhovorov diskusií a ich plodov. Čo je dobré, zhromaždí sa na holohumnici, a čo je nanič súce vyhodia na oheň, do tmy, kde bude plač a škrípanie zubov… toľko aktuálny a mierne poetický generálny úvod:

Vážení užívatelia. Vzal som si vaše výzvy k srdcu. Ďakujem za Vaše žehnania, želania aj porúčania. Podobne aj Vám.

Túto stránku robím(e) s dobrým úmyslom, ako je to napísané v časti O nás. Stránka znamená nemalé nároky na energiu, peniaze a aj snahu a čas pre viacerých z nás. Času je málo a nestíhame čo by sme chceli.

Prosím preto užívateľov, ktorým sa páči možnosť publikovania na tejto stránke, aby zvážili, ako a prečo to robia.

Ak sa im nepáči alebo sa nezhodujú s jej zmyslom a cieľom (viď vyššie), prosím aby sa zdržali zanášania celého portálu svojimi príspevkami i jeho unášania – pre svoje účely.

Ktorým sa tento portál a najmä neznesiteľná ľahkosť publikovania a zverejňovania páči, prosím aby zvážil, že jeho chod nás stojí 40 v pote tvári zarobených, odhubyodtrhnutých a zdanených a krízou ohrozených zvlastnéhovačku vytianutých EUR – každý mesiac, a teda nech nás podporí, resp. celý portál aj s know-how, doménou, dátovými zálohami, investovaným časom a goodwillom kúpi. Kto portál nepodporí, nech mu aspoň pomôže modlitbami, ak môže. Pán určite a čoskoro vypočuje vaše a teda naše modlitby, lebo aj Pán, nemešká, len nám zhovieva. Toľko zatiaľ, na viac času neostáva… Zachovajte nám priazeň a držte sa Pravdy.

Budeme spievať pieseň z ev. funebrála č. 32, prvé tri verše. opakujem. číslo 32, prvé tri verše.

2 thoughts on “Znedelieva sa a máme tu aj október

 1. Som rád, že táto stránka existuje…super sa tu píše…ale prečo mám pocit, že v poslednej dobe by si milý admin nemal mať nick admin, ale kadrovák či mazač spáv..skutočne sa mi vidí, že síce si môžeme dobre pokecať, ale len dokiaľ to dopustíš. A mažeš aj príspevky ktoré sú dobré a rozprúdia diskusiu…nerozumiem tomu prečo sa to takto zmenilo…alebo ti niekto z vrchu(teraz nemyslím nebesá) pohrozil alebo nechceš pred niekým vyzerať zle??? 

  Pieseň č. 32…prvé tri slohy….je to ošúchaná pieseň a u nás sa skoro vždy spieva počas večere Pánovej…takže by som tú pieseň zmenil napr. na pieseň číslo 15 –

  1.,Čože raz prinesiem pred svojho Pána, čože mu odovzdám, ked´povolá ma? Ako sa s ním stretnem zatratený, či večne nebudem odsúdený?

  2.,Akože zúčtujem, čo preukážem, keď ako slnka lúč zapadne môj deň, keď prejdem údolím smrti temným k príbytkom od Pána pripraveným?

  3.,Kajúcne pristúpim s pokornou prosbou, zmiluj sa, Kriste môj, maj ľútosť somnou, na Tvoje zásluhy sa spolieham, istotu spasenia v Tebe len mám.

  1. Vážený brat kantor, vďaka za reakciu. Rád by som sa vyjadril jasnejšie:

   Tento portál slúži a bude slúžiť evanjelickej cirkvi. Robíme a platíme, aby si evanjelici mohli podiskutovať a niečo sa dozvedieť a najmä aby portál evanjelikov spájal na internete. A to už pomaly 7 rokov. Ak niekto chce robiť z portálu evanjelik.sk svoj osobný megafón alebo zosilovač, musím zasiahnuť. Verím že to pochopíte.

   Zachovajte nám priazeň. Srdečne Vás zdravím.

   PS. Tú 15ku si rád a zo srdca zaspievam.

    

Leave a Reply