Mladí kresťania prihláste sa!

Svetová rada cirkví (SRC) v Ženeve organizuje praktické kurzy pre stewardov na strewtnutie ústredného výboru SRC, ktoré sa bude konať na Kréte v čase 23. augusta – 7. septembra 2012. Podmienkou je vek od 18 do 30 rokov. Prihlásiť sa treba zaslaním vyplnenej prihlášky na oddelení mládeže SRC v Ženeve najpozdejšie do 15. marca 2012. Podrobnosti môžete nájsť v angličtine na www.oikoumene.org.

3 thoughts on “Mladí kresťania prihláste sa!

 1. miro_ilias

  Ideologickou náplňou programu, ako uvádza ich web, je ekumenické hnutie, návrh ekumenických projektov a ich implementácia v domovských krajinách (cirkvách). Tomu zodpovedá aj patričné financovanie, podľa ich  brožúry  účastníkom platia stravu a ubytovanie,a môžu dostať aj cestovné granty.

  Svetová rada cirkví (WCC) ide po prúde – jednostranne kritizovať Izrael (viď aj tento článok),  a duchovne "zjednocovať" kresťanov.

  Záver: Organizácii WCC a jej politike sa znovuzrodení kresťania majú zďaleka vyhýbať, aby sa nestali účastníkmi na jej hriechoch. Ekumenizmus je lepenie babylonského modlárstva do pravého uctievania Boha v Ježišovi Kristovi, a ako také je cestou do pekla.

   

   

 2. steward program na takomto stretnuti wwc som absolvoval pred mnohymi rokmi. bola to velmi poucna skusenost a mam dobre spomienky na ten cas. nestal som sa aspon myslim ani pobludencom ani  som sa nespreveneril luteranizmu, dokonca som tam stretol zopar inokrajnych luteranov, co ma velmi obohatilo. neviem aku politiku razi zrovna wcc, ale mladym by som toto odporucal velmi. s troskou skepticizmu myslim ze beznemu slovenskemu luteranovi nehrozia ziadne dlhodobe nasledky z podobneho stretnutia. dokonca si myslim ze som nezhresil pri tej prilezitosti o nic viac ako hresim v bezne dni v pravovernom luteranskom prostredi. nech nam je Pan milostivy.

Leave a Reply